site.btaБобан Марянович зарадва феновете на мача между ЛА Клипърс и Хюстън с безплатни пилешки сандвичи

Бобан Марянович / снимка: АП/Jess Rapfogel

Сръбският център на Хюстън Рокетс Бобан Марянович отново доказа защо е един от най-обичаните играчи в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, след като успя да издейства за зрителите в "Крипто.ком Арена" безплатни пилешки сандвичи.

224-сантиметровият Марянович трябваше да изпълни два наказателни удара в края на мача между Рокетс и Лос Анджелис Клипърс, който Хюстън спечели със 116:105. След като не успя да вкара първия изстрел, сърбинът нарочно призова феновете да създадат максимално много шум и пропусна умишлено втория, с което спечели за всеки по трибуните по един безплатен сандвич.

Много от отборите в НБА имат практика да раздават безплатна храна, когато играч на противниковия отбор изпусне двата си фаула в последната четвърт.

35-годишният Марянович, който е и бивш играч на Клипърс, игра само в последната четвърт на двубоя, като за 12 минути се отличи с 13 точки, 8 борби, 1 асистенция, 1 чадър и 1 открадната топка. Освен това той се забърка и в друг комичен момент, когато трябваше да скача за спорна топка с 183-сантиметровия Кзавиер Муун. Марянович нарочно не направи опит да спечели топката, като позволи на по-ниския с 41 сантиметра от него Муун да спечели топката.

И за Рокетс, и за Клипърс мачът беше без значение, заради което и двата отбора използваха предимно резервни състезатели. Хюстън ще пропусне плейофите, след като остана на 11-о място в Западната конференция с 41 победи 41 загуби, докато Лос Анджелис ще играе в първия кръг с Далас Маверикс. "Ножиците" завършиха четвърти с 51 победи и 31 загуби.

Към 07:42 на 30.04.2024 Новините от днес