site.btaЮвентус загуби и теоретични шансове за титлата в Италия след нулево равенство в дербито на Торино

Ювентус няма да бъде шампион на Италия през този сезон / снимка: АП/Fabbio Ferrari

Феновете на Ювентус отдавна се бяха примирили, че любимият им тим няма да стане шампион през този сезон, но днес това стана факт и теоретично.

"Старата госпожа" ще остане без Скудетото за четвърта поредна година, след като стигна само до 0:0 при гостуването си на градския съперник Торино. Шест кръга преди края Ювентус изостава с 19 точки от лидера в таблицата Интер.

Дербито на Торино не предложи почти никакви запомнящи се моменти, като най-интересното нещо бе изгонването на наставника на "биковете" Иван Юрич в последните минути на мача.

С точката Ювентус събра 63, което е с пет по-малко от втория Милан и с пет повече от четвъртия Болоня, които са и с мач по-малко. Торино е на девета позиция с 45 точки.