site.btaБългария с тежка загуба от Черна гора на Европейския шампионат по баскетбол за момичета до 16 години

снимка: Българска федерация по баскетбол

Представителният състав на България претърпя тежка загуба от домакина Черна гора с 36:93 (5:22, 15:19, 5:29, 11:23) във втория си мач от група В на Европейското първенство по баскетбол за момичета до 16 години в дивизия В в Подгорица (Черна гора). Поражението е второ за националките на шампионата от двете им срещи до момента, като те делят четвърто-пето място във временното класиране в групата с тима на Кипър, който също натрупа две загуби.

В понеделник (14 август) за българките предстои двубой именно срещу Кипър, а във вторник (15 август) ще играят срещу тима на Република Ирландия.

Българският отбор отстъпваше драстично на черногорките от самото начало, имаше проблеми при стрелбата и направи цели 39 грешки срещу 13 за домакините. Още до почивката разликата премина 20 точки, а след 20 минути игра резултатът бе 41:20. Подобно на първата част и в третата националките вкараха едва 5 точки и изостанаха с 25:70 преди последните 10 минути. Най-голямата разлика в срещата достигна 63 точки.

Николета Стойнова бе най-резултатна за България с 10 точки и 6 борби, а за Черна гора Яня Драгишич завърши с 16 точки и 4 борби.

Към 15:54 на 03.06.2024 Новините от днес