site.btaОтборът на Балкан завоюва шампионската титла на Държавното първенство по баскетбол за юноши до 19 години

снимка: БФБаскетбол

Отборът на Балкан е новият шампион по баскетбол за юноши до 19 години. Ботевградчани спечелиха титлата за сезон 2022/2023 след оспорвана битка с Левски в "Арена Ботевград" и успех във финала с 84:74.

Мачът беше повторение на двубоя за Купата на БФБаскетбол за тази възраст, в който отново триумфираха "зелените".

Иво Корестилов изигра нов силен мач срещу Левски, като завърши с "дабъл-дабъл" - 27 точки и 12 борби. С 20 точки и 10 борби се отличи Стефан Михайлов, 12 вкара Илиян Пищиков, а 10 - Михаил Гавазов. Александър Гавалюгов записа с 13 точки и 10 асистенции.

За Левски 17 точки наниза Марио Боянов, с 18 се включи Максим Бочея, а по 13 точки реализираха Красимир Петров и капитанът Момчил Кадиев.

Стефан Михайлов получи приза за МВП след финала. Съотборникът му Александър Гавалюгов приключи турнира с най-много асистенции.

С най-много отнети топки е Станислав Миланов от финалиста Левски, най-добър борец е Христо Бъчков. Топ-реализатор на турнира е Кръстомир Михов от Академик Пловдив.

Рилски спортист заслужи третото място и бронзовите медали след победа със 113:84 срещу Академик Пловдив.

Нов впечатляващ мач изигра Христо Бъчков, който завърши с 30 точки, 17 борби и 9 асистенции за коефициент 48. С 19 точки се отличи Кристиян Русинов, а 18 - Николас Дуйнов, 13 - Илия Младенов и 11 - Георги Караджинов.

За пловдивчани отново лидери бяха Кръстомир Михов и Йоанис Кикрилис. Михов записа 30 точки, 15 борби и 7 асистенции, а Кикрилис добави 25 точки. С 11 точки се включи Георги Инджов, а 10 - Калоян Радичев.

БУБА Баскетбол се класира на пето място в Държавното първенство за юноши до 19 години. Момчетата, водени от Борис Бракалов, победиха ЦСКА в последния си мач в "Арена Ботевград" с 95:73.

Христо Тодоров беше най-резултатен за успеха с 25 точки, 17 добави Иван Димитров. По 11 добавиха Даниел Делев (14 борби) и Владимир Маринов, а с 10 се отличи Никола Кольов.

За ЦСКА 25 точки вкара Александър Александров (11 борби), а по 15 вкараха Мартин Русев (10 асистенции) и Владимир Нанкински.

Доростол заслужи седмата позиция в крайното класиране. Силистренци записаха първи успех след 72:66 срещу Дунав Русе в повторение на финала за трето място на турнира за Купата на БФБаскетбол в София.

Михаил Калинов завърши с 31 точки за победителите. Михаил Йорданов добави 13, а 11 капитанът Преслав Димов.

За тима от Русе Теодор Трифонов вкара 24 точки и спечели 16 борби.  Иван Живков се отличи с 20 точки, а с 13 - Антоан Виденов.

Към 19:06 на 29.04.2024 Новините от днес