Община Ловеч – Прессъобщение

site.btaОбщина Ловеч: 14-годишна художничка от Габрово спечели специалната награда на Община Ловеч в националния конкурс за детска рисунка „Детство мое – реално и вълшебно“

Община Ловеч: 14-годишна художничка от Габрово спечели специалната награда на Община Ловеч в националния конкурс за детска рисунка „Детство мое – реално и вълшебно“
Община Ловеч: 14-годишна художничка от Габрово спечели специалната награда на Община Ловеч в националния конкурс за детска рисунка „Детство мое – реално и вълшебно“
Снимка: Община Ловеч

На церемония днес в Художествената галерия „Проф. Теофан Сокеров“ бяха наградени победителите от Националния конкурс за детска рисунка, компютърна рисунка и есе на тема „Детство мое - реално и вълшебно“, организиран от Центъра за подкрепа за личностно развитие - Общински детски комплекс (ЦПЛР – ОДК), Община Ловеч и Регионалното управление на образованието. Конкурсът е включен в националния календар за изяви по интереси на Министерството на образованието и науката за учебната 2023/2024 г., а неговата цел е да открива, популяризира и подпомага развитието на талантливите деца, творческата им изява и лична позиция в областта на изобразителното изкуство, художественото слово и дигиталното изкуство.

Участваха 1609 рисунки, 198 компютърни рисунки и 95 литературни творби на деца и ученици от всички области в страната.

Специалната награда за детска рисунка на Община Ловеч спечели Вяра Пенчева – 14 г., VIII клас, школа „Елиза Арт“ -  Габрово. Връчи й я кметът Страцимир Петков. 

В този раздел бяха присъдени още четири специални награди: за плакат - Николета Николова – 12 г., VI клас, школа по изобразително изкуство към ЦПЛР – Детски комплекс – Сливен, на Националния дворец на децата – София - Михаила Чисандина – 14 г., VIII клас, школа по изобразително изкуство „Престо“ – Благоевград, на ЦПЛР – ОДК – Ловеч -  Михаела Иванова – 9 г., детска арт школа „Живопис“ към Военен клуб – Казанлък, и награда на ученик със специални образователни потребности - Боян Димов – 10 г., IV клас, СУ „Васил Левски” – гр. Априлци.

Специалната награда на ЦПЛР – ОДК – Ловеч, в конкурса за есе отиде при Йоан Петков -  VII в клас, ОУ „Христо Никифоров" – Ловеч.

Кенан Неджиб - V клас, СУ „Любен Каравелов“ – Добрич, спечели специалната награда за ученик със специални образователни потребности в конкурса за компютърна рисунка.

Специални гости на тържеството бяха Татяна и Димитър Узунови от фондация „Радатали“, дарили за втора поредна година парична сума и грамота на спечелилите специалните награди и първото място в конкурса за детска рисунка, компютърна рисунка и есе.  

Наградените рисунки на младите творци са подредени в Галерията и може да бъдат видени в следващите две седмици.

Съпътстваща проява на церемонията бяха изпълнения на детския и младежкия танцов състав към ОДК.

 

Ето и класирането:

Национален конкурс изложба за детска рисунка:

Детски градини

I възрастова група 

1-во място: Теа Пламенова Тошкова – 5 г., ДГ „Първи юни“, III група, гр. Плевен

2-ро място: Иваная Иванова Петкова - 5 г., ДГ „Чучулига”, III група, „Гъбка”, гр. Плевен

2-ро място: Лора Иванова Делчева – 6 г., ДГ „Осми март”, Четвърта предучилищна група „Слънчице”,  гр. Пловдив

3-то място: Лорена Красимирова Иванова - 6 г., ДГ „Радост”, гр. Габрово

3-то място: Митка Янкова Асенова - 6 г., ДГ „Пролет”, Трета възрастова група, гр. Ямбол

 

Поощрителна награда

•           Виктория Тодорова Несторова - 6 г., ДГ „Незабравка”, IV група, гр. Плевен

•           Пламена Николаева Петкова - 5 г., ДГ „Патиланско царство”, Трета възрастова група, гр. Стара Загора

 

Училища

II възрастова група  I – IV клас

1-во място: Рая Радославова Кънчева – 9 г., III клас, ОУ „Васил Друмев”, гр. Варна

2-ро място: Мария Деянова Колева – 10 г., IIIа клас, НУ „Отец Паисий”, гр. Пазарджик

2-ро място: Кристияна Красенова Цонева – 9 г., IIIа клас, НУ „Васил Левски”, гр. Габрово

3-то място: Вяра Димитрова Мунова – 10 г., IIIа клас, СУ „Христо Ботев”, гр. Никопол

3-то място: Рая Йорданова Петрова – 10 г., IVб клас, ОУ „Васил Левски”, гр. Ловеч

 

Поощрителна награда

•           Александра Даниелова Александрова – 10 г., IV клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Ловеч

•            Александър Вергилов Найденов – 10 г., IV клас, ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен

•           Николай Людмилов Цинзов - 7 г., Iа клас, НУ „Станислав Доспевски”, гр. Самоков

 

III възрастова група V – VII клас

1-во място: Момчил Руменов Димитров – 13 г., VII клас, СУ „Д-р Петър Берон”, гр. Червен бряг

2-ро място: Вергиния Ренова Станчева – 12 г., 69 СУ „Димитър Маринова”, гр. София

2-ро място: Виктория Венелинова Карагьозова -13 г., VI клас, ОУ „Христо Никифоров”, гр. Ловеч

3-то място: Фатима Руменова Сергеева – 12 г., VI клас, СУ „Бачо Киро”, гр. Летница

3-то място: Биляна Бориславова Герганова – 13 г., VIIв клас, ОУ „Васил Левски”, гр. Ловеч

 

Поощрителна награда

•           Мария Василева Кукенска – 13 г., VIIв клас, СУ „Васил Левски”, гр. Троян

•            Борислава Ясенова Славева – 14 г., VII клас, СУ „Панайот Волов”, гр. Бяла, обл. Русе

•           Айлин Асенова Алексиева - 12 г., VI клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Александрово

            

IV възрастова група VIII – XII клас

1-во място: Дафинка Михайлова Гочева – 16 г., IX клас, СУ „Георги Брегов“, гр. Пазарджик

2-ро място: Василена Ясенова Петкова – 17 г., XIз клас, Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов”, гр. Пловдив

2-то място: Диана Емилианова Желязкова – 18 г., XI клас, СУ „Д-р Петър Берон”, гр. Червен бряг

3-то място: Рая Чавдарова Айгътова – 14 г., VIIIе клас, Езикова гимназия „Пловдив”, гр. Пловдив

3-то място: Сияна Маринова Ивалинова – 17 г., X клас, СУ „Тодор Кирков”, гр. Ловеч

 

Поощрителна награда

•           Венцислава Христова Кунчева – IXа клас, Професионална гимназия по селско стопанство „Сергей Румянцев”, гр. Луковит

•           Карина Игоривна Довган – VIIIа клас, СУ „Св. Климент Охридски”, гр. Ямбол

 

Школи

I възрастова група - детски градини

1-во място: Вероника Василева - 6 г., Арт школа „Колорит“, гр. Плевен

2-ро място: Ивая Иванова - 7 г., Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

2-ро място: Симеон Калоянов Ангелов - 6 г., Школа „Седмоцвет“ към Общински детски комплекс, гр. Ямбол

3-то място: Лара Самир Мехмед – 6 г., Школа по изобразително изкуство „Палитра“ към ЦПЛР - ОДК, гр. Кърджали

3-то място: Никол Велислав Йончева – 6 г., Школа по изобразително и приложно изкуство към ЦПЛР – Център за работа с деца, гр. Враца

 

Поощрителна награда

•           Борислав Борисов – 6 г., Школа по изобразително изкуство към ЦПЛР – Обединен детски комплекс, гр. Търговище

 

II възрастова група  I – IV клас

1-во място: Зара Мюмюн Терзи - II клас, Школа по изобразително изкуство към ЦПЛР - ОДК, гр. Ардино

2-ро място: Алексия Валентинова Вълчанова – 9 г., Школа по изобразително изкуство „Палитра“ към ЦПЛР - ОДК, гр. Кърджали

2-ро място: Дивна Ивайлова Иванова – 10 г., IV клас, Школа по изобразително изкуство към ЦПЛР – Детски комплекс, гр. Сливен

3-то място: Еда Ердалова – 7 г., Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

3-то място: Ирина Петрова – 8 г., Ателие „Приказен свят“, гр. София

 

Поощрителна награда

•           Крисия Тодорова Денчева – 8 г., II клас, Младежки дом, гр. Велико Търново

•           Алина Валентинова Симеонова – 7 г., Арт школа „Колорит“, гр. Плевен

•           Мая Елена Моци – Студио „Вдъхновение“, гр. Разград

 

III възрастова група V – VII клас

1-во място: Ивета Ивайлова Генева – 13 г., Детска арт школа „Живопис“ към Военен клуб, гр. Казанлък

2-ро място: Хелин Мухарем Али – VI клас, школа по изобразително изкуство към ЦПЛР – Център за работа с деца, гр. Разград

3-то място: Теодора Цветомирова Маринова – 11 г., V клас, ЦПЛР - ОДК, гр. Силистра

 

Поощрителна награда

•           Любомира Емилова Колева – 11 г., V клас, Клуб по изобразително изкуство към ЦПЛР – Детски комплекс, гр. Септември

•           Никол Светозарова - 12 г., VI клас, Ателие за изобразителни изкуства, гр. Търговище

 

IV възрастова група VIII – XII клас

1-во място: Константина Мочева – 16 г., Детска арт школа „Живопис“ към Военен клуб, гр. Казанлък

2-ро място: Благовеста Христова Сахатчиева – 15 г., ЦПЛР, гр. Горна Оряховица

2-ро място: Сузан Велиева Чолакова – XI клас, Школа по изобразително изкуство към ЦПЛР - ОДК, гр. Ардино 

3-то място: Деница Станиславова Младенова – 18 г., XI клас, Център за млади таланти, гр. Бургас

 

Национален конкурс за компютърна рисунка:

I възрастова група I - IV клас

1-во място: Борислав Владимиров Трифонов -  III клас, ОУ „Христо Никифоров", гр. Ловеч

2-ро място: Йоан Сашев Москов -  IV а клас, ЦПЛР  - гр. Котел

3-то място: Красимир Герасимов Герасимов -  III клас, СУ „Вичо Грънчаров" , гр. Горна Оряховица

 

Поощрителна награда

•           Михаела Бисерова Христова - II клас, НУ „Иван Вазов“, гр. Враца

•           Златина Георгиева Илиева - III клас, ОУ „Димитър Матевски", гр. Меричлери, общ. Димитровград

 

II възрастова група V - VII клас

1-во място: Калоян Костадинов Рачев -  V клас, Младежки център „Захари Стоянов“, гр. Добрич

2-ро място: Александра Йорданова Урумова -  VI клас, Школа по изкуства „Млади виртуози", гр. Сливен,

2-ро място: Виктор Пламенов Попов -  VII клас, Школа по графичен дизайн „Велани“ към  ЦПЛР-ОДК, гр. Варна

3-то място: Силвана Михаил Цончева -  V клас, 12 СУ „Цар Иван Асен II“, гр. София

3-то място: Ивайла Антонова Георгиева - V клас, СУ „Владимир Димитров- Майстора“, гр. Кърджали

 

Поощрителна награда

•           Елеонора  Димитрова Димитрова - VII клас, Второ ОУ „Петко Рачов Славейков“, гр. Стара Загора

•           Ралица Стефанова Стоянова - VI б клас, Първо ОУ „Св. Климент Охридски“, гр. Пазарджик

 

III възрастова група VIII - XII клас

1-во място: Хелин Хълми Ахмед -  IX клас, Професионална гимназия по икономическа информатика „Джон Атанасов“, гр. Търговище

2-ро място: Нурие Хюсеинова Османова - IX клас, ЦПЛР-Обединен детски комплекс „Анастас Стоянов“, гр. Шумен 

3-то място: Жанет Валентинова Генова - X клас, Частна профилирана гимназия „Райко Цончев" ,  гр. Добрич

3-то място: Атанас Петров Атанасов - XII клас, Професионална гимназия по електротехника, гр. Варна

 

Поощрителна награда

•           Марио Красимиров Марков - VIII клас, СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Троян

•           Пламена Пейкова Пейкова - IX клас, СУ „Вичо Грънчаров" , гр. Горна Оряховица

 

Национален конкурс за есе:

I възрастова група V - VII клас

1-во място: Дарина Йорданова Запринова - V клас, СУ „ Георги Брегов“, гр. Пазарджик

2-ро място: Александра Руменова Димитрова -  VII в клас, 163 ОУ „Черноризец  Храбър“, гр. София

2-ро място: Виктор Траянов Любенов - VI б клас, ОУ „Васил Левски", гр. Ловеч

3-то място: Ана Мария Лазарова Петрова - VII а клас, СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Троян

3-то място: Ния Пламенова Найденова - VII б клас, ОУ „Христо Никифоров", гр. Ловеч

3-то място: Ивана Валентинова Димитрова - VII б клас, Второ ОУ „Христо Смирненски“, гр. Берковица

 

Поощрителна награда

•           Петя Тонева Петрова - V клас, 93 СУ „Александър Теодоров – Балан“, гр. София

•           Анатоли Димитров Бориславов - VII клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Бежаново, общ. Луковит

•           Мелиса Симеонова Венциславова – V б клас, Второ ОУ „Константин Фотинов“, гр. Лом 

 

II възрастова група VIII - XII клас

1-во място: Кремена Здравкова Шикова - XI а клас, Езикова гимназия „Христо Ботев“, гр. Кърджали

2-ро място: Симона Бранди -  XII а клас, Професионална гимназия по железопътен транспорт „Н. Й. Вапцаров“, гр. Горна Оряховица

2-ро място: Гамзе Сезгинова Шабанова - IX б клас, Първо СУ “Свети Седмочисленици“, гр. Търговище

3-то място: Благовеста Георгиева Георгиева – XI а клас, СУ „Сава Доброплодни“, гр. Шумен

3-то място: Радослава Станимирова Танева – XI б клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Карнобат

 

Поощрителна награда

•           Янислав Даниелов Дончев – VIII клас, СУ „Димчо Дебелянов“, гр. Белене

•           Ваньо Благоев Захаринков – X клас, Център за работа с деца, гр. Брегово

•           Селин Сертачева Топалова  - X клас, ЦПЛР - ОДК, гр. Никопол            

 

В допълнение

Избиране на снимки

Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.

Изтегляне на снимки

Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите

news.modal.header

news.modal.text

Към 18:50 на 14.06.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация