site.btaШумен-61 и Локомотив (Горна Оряховица) се класираха за финала на мъжкото хандбално първенство на България за трета поредна година

снимка: Пиксабей

Втори срещи от полуфиналните плейофи в първенството на България по хандбал за мъже (играе се до две победи):

Фрегата (Бургас) - Шумен 61 - 26:38 (12:17)
* Шумен-61 спечели серията с 2:0 победи.
- - -
Осъм (Ловеч) - Локомотив (Горна Оряховица) - 22:23 (10:16)
* Локомотив (Горна Оряховица) спечели серията с 2:0 победи.

Фаворитите Шумен-61 и Локомотив (Горна Оряховица) се класираха за финала на първенството на България по хандбал за мъже за трета поредна година.

Защитаващите титлата си от последните три сезона шуменци, които завършиха като номер 1 в редовния сезон, нямаха особени проблеми и във втория полуфинал срещу домакина Фрегата (Бургас) и стигнаха до убедителен успех с 38:26 (17:12), с което спечелиха серията с 2:0 победи.

По-оспорван беше другият полуфинал, в който локомотивци надделяха над Осъм в Ловеч с 23:22 (16:11) и също записаха втори успех, за да продължат борбата за златото. "Железничарите" взеха ранна преднина от 2-3 гола, която постепенно увеличиха и малко преди почивката тя достигна 16:9.

През второто полувреме ловчалии намалиха изоставането си до 16:18, но пропуснаха някои шансове и в крайна сметка горнооряховци дръпнаха с 23:20, като в последните пет минути  не допуснаха да бъдат застигнати.

Шумен-61, който в началото на април спечели купата на България и се стреми към втори последователен "дубъл", има домакинско предимство във финалната серия до две победи, която ще се играе през май.