site.btaБалкан претърпя поражение като домакин на Порто в първия си мач от втората фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа

снимка: Международна федерация по баскетбол /ФИБА, fiba.basketball

Отборът на Балкан отстъпи пред португалския Порто с 63:88 (12:34, 22:18, 11:13, 18:23) като домакин в Ботевград в първа среща от група К във втората фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

В групата са още испанският Билбао Баскет и германският Гьотинген, които играят по-късно тази вечер.

Гостите от Португалия водеха през цялото време на срещата в „Арена Ботевград“. Те започнаха много категорично и след 10 минути игра дръпнаха с 34:12, а най-голямата разлика в двубоя достигна 27 точки.

На почивката Балкан изоставаше с 34:52, като и през второто полувреме не успя да намали съществено пасива си. Преди последната четвърт резултатът бе 65:45 в полза на отбора на Порто, който спечели борбата под кошовете (48-27), направи по-малко грешки и демонстрира по-ефективна стрелба.

Димитър Димитров бе най-резултатен за българския шампион с 16 точки и 5 борби, а Георги Герганов добави 11 точки.

За Порто Кливланд Мелвин се отличи с 26 точки и 12 борби.

В следващия си двубой от турнира за Купата на ФИБА Европа Балкан ще гостува на Гьотинген на 13 декември. Преди това, на 9 декември ботевградчани трябва да изиграят гостуването си на Академик Пловдив в Националната баскетболна лига.

Към 00:11 на 03.06.2024 Новините от днес