site.btaБългарският национален тим по волейбол за жени загуби от Белгия в третата контрола

снимка: Българска федерация по волейбол

Националният отбор на България за жени изигра последната си контрола на чужда земя и отстъпи пред домакина Белгия с 0:4 (25:27, 20:25, 16:25, 21:25). Това бе трета проверка между двата състава. Срещите бяха част от подготовката на българките волейболистки за турнира Лига на нациите

В първата част българките играха по-добре от Белгия, но в драматичния край загубиха с 25:27. В следващите три гейма белгийките бяха по-добрият отбор на игрището. Четвъртият гейм отново се проведе по предварителна договорка между треньорите на двата състава.

Най-резултатни за България бяха диагоналът Радостина Маринова и посрещачът Мария Йорданова, които отбелязаха по 10 точки. Белгийската звезда Брит Херботс се отличи с 23.

„След първия гейм спряхме да се борим и сякаш огънят на полето изгасна“, призна селекционерът Лоренцо Мичели, цитиран от официалния сайт на Българската федерация по волейбол.

Женският отбор на България започва участието си в Лигата на нациите на 31 май срещу Хърватия в Нагоя, Япония.

Към 08:54 на 29.04.2024 Новините от днес