site.btaЛъчезара Пекова спечели пълен комплект медали на турнир по художествена гимнастика в Белград, пет отличия и за представителките на Левски Триадица

Лъчезара Пекова, снимка: БФХГ Фейсбук

Националната състезателка Лъчезара Пекова спечели пълен комплект медали на международния турнир по художествена гимнастика "Ritam Cup 2023", който се проведе в сръбската столица Белград. Грацията на клуб Левски взе бронзово отличие с многобоя, злато на финала на лента и сребро на обръч.

Българската грация представи своята програма стабилно и се нареди трета в многобоя със сбор от 115.050 точки (31.000 на обръч, 26.000 на топка, 28.600 на бухалки и 29.450 на лента).

Златният медал взе представителката на Италия Тара Драгаш със 119.900, а втора е сънародничката й Изабел Тавано със 115.800 точки.

Две от гимнастичките на Левски Триадица също участваха в надпреварата. При жените Алина Коломиец се класира на шесто място в многобоя от общо 43 състезателки и завоюва златен медал на бухалки.

При девойките Жана Пенчева взе бронз в многобоя, златен медал на финала на бухалки, сребърен на обръч и бронзов на лента.

Към 01:35 на 30.04.2024 Новините от днес