site.btaПолша е изключително важен икономически, търговски, инвестиционен партньор на България и атестат за това е растящият стокообмен, каза Румен Радев
Полша е изключително важен икономически, търговски, инвестиционен партньор на България и атестат за това е растящият стокообмен с всяка изминала година. Това каза държавният глава Румен Радев, след като разговаря "на четири очи" с президента на Полша Анджей Дуда.
По-рано днес Румен Радев и съпругата му Десислава Радева посрещнаха Анджей Дуда и съпругата му Агата Корнхаузер-Дуда на официална церемония на площад „Св. Александър Невски“ в София.
С президента Дуда ни свързва не само активно колегиално сътрудничество и партньорство, но смело мога да заявя и искрено приятелство, което отразява и приятелството между нашите две страни, основано на многовековни духовни, културни и исторически връзки, каза Радев. Нашите отношения се характеризират с активен политически диалог на най-високо ниво. Днес имахме възможност отново да обсъдим всички въпроси от общ интерес, също така да обменим мнение по важни теми от европейския и международния дневен ред, каза той.
(Следва)
/ВД/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина