site.btaМалцина се включиха в протестно шествие под мотото "За по-добър живот" в Кюстендил
BOBSTH 14:18:01 03-03-2019
MM1417BO.041
Кюстендил - шествие - институции
Малцина се включиха в протестно шествие под мотото "За по-добър живот" в Кюстендил
Кюстендил, 3 март /Елица Иванова, БТА/
Малцина се включиха в протестно шествие под мотото "За по-добър живот" в Кюстендил. Протестът беше организиран в социалните мрежи. Началото му беше обявено от 13.00 часа, на централния площад "Велбъжд" в града.
"Хората са малко, защото ги е страх. Има много хора, които искат да дойдат, но след това не биха се чувствали сигурни. Ако обаче нямаме доверие и не мислим, че нещата ще се променят, по-добре да събираме багажа и да хващаме един от терминалите. Остава едно - евакуация", каза един от организаторите на протеста, Здравко Велинов.
Участниците в протестното шествие преминаха покрай сградите на МВР, Съдебната палата, Областната администрация и Община Кюстендил. Хората спряха за кратко за отдаване на почит към паметта на убития миналия месец 35-годишен мъж, след масовото сбиване в града.
/ММ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина