site.btaВтори пореден мач без допуснат гол на Игор Шестьоркин помогна на Рейнджърс да спечели дербито на Столичната дивизия в НХЛ

снимка: AP Photo/John Munson

Вратарят Игор Шестьоркин спаси 28 изстрела и регистрира втори пореден мач без допуснат гол, след като помогна на тима си Ню Йорк Рейнджърс да победи Каролина в първенството на НХЛ. Срещата беше и дерби на върха в Столичната дивизия, като с този успех Рейнджърс имат вече 90 точки и с 6 повече от днешния си съперник.

Адам Фокс вкара единствения гол в края на първата третина. Каролина вкара допълнителен полеви играч в последните минути, опита доста атаки, но така и не стигна до равенството. Рейнджърс пък стана третият отбор за момента в Лигата, който достига границата от 90 точки.

Вратарят на Каролина Пьотър Кочетков спаси 23 изстрела, но шансовете им да спечелят дивизията започват да намаляват. Те нямат повече мачове с Рейнджърс, а до края на сезона остават 17 кръга.

Лас Вегас спечели с 5:4 след продължение срещу Сиатъл като гост, а Джонатан Маркесо вкара за 4:4 16 секунди преди да изтече редовното време и да прати срещата в продължение. Там Джак Айкел се разписа в 3:01 минута, а с успеха Лас Вегас Голдън Найтс събират 77 точки, изместват днешния си противник и се изравняват с 3-ия Лос Анджелис Кингс. Това място в подреждането за момента гарантира една от двете уайлд-кард квоти за плейофите.

Сиатъл поведе с 4:2 8:30 минути преди края, когато се разписа Оливер Бьоркстранд, но Вилиам Карлсон намали пасива на едно попадение преди да се стигне до равенството. Андре Бураковски, Мати Бениер и Брандън Танев също бяха точни за домакините от Сиатъл.

Водачът в цялата Лига – Флорида Пантърс продължава да увеличава актива си и вече има 94 точки, след като победи с 4:3 Далас като гост. Александър Барков вкара два гола за победителите в третата третина, в това число и победното попадение 5:22 минути преди сирената. Флорида изоставаше с 0:3, но след средата на втората част доминираше тотално и логично обърна мача. Сам Райнхарт намали на 1:3 в 12:52 минута на втория период и това е неговия 46-и гол през сезона, а за 3:3 се разписа Сам Бенет. Матю Ткачък и Картър Ферхаеге пък подадоха по две асистенции.

За домакините от щата Тексас точни бяха Джейсън Робъртсън, Уайът Джонсън и Джо Павелски, като всеки от тях и подаде за един гол. Далас остава начело в Централната дивизия с 89 точки, с 2 повече от Уинипег и вече Колорадо, който днес постигна победа.

Новопривлеченият защитник Боуен Биръм вкара два гола, а Зак Бенсън се отличи с попадение и два завършващи паса при убедителната победа на Бъфало със 7:3 над Детройт. Домакините са на 6-о място в Атлантическата дивизия и са изостанали от първите 4 места, но пък попречиха на "Червените криле" от Детройт да се изравнят с Тампа Бей. Алекс Тач, Джей Джей Петерка, Конър Клифтън и Джеф Скинър също вкараха за победителите, които нанесоха и шесто поредно поражение на Детройт.

Филаделфия вече има 76 точки и държи здраво 3-ото място в Столичната дивизия, след като прекърши с 3:2 Сан Хосе у дома. Оуен типет вкара решаващо попадение в третата част, а Морган Фрост добави гол плюс пас. Джоуел Фараби също се разписа.

Кейдън Примо пък спаси 41 изстрела за категоричния успех на Монреал с 3:0 над Калъмбъс. Това е втори мач със суха мрежа за него в кариерата му. Брендън Галахър, словашкото дете-чудо Юрай Слафковски и Джошуа Роа бяха точни, като всичките попадения паднаха в първите шест минути. Монреал е на 7-о място в Атлантическата дивизия с 60 точки.

Към 16:47 на 27.04.2024 Новините от днес