site.bta100 състезатели от шест клуба ще се включат в турнира по спортна гимнастика в памет на Даниил Вълчев


100 състезатели от шест клуба ще участват в турнира по спортна гимнастика в памет на загиналия Даниил Вълчев. 9-годишният състезател на Левски-Спартак почина преди осем години заедно с майка си при тежка автомобилна катастрофа на пътя Ловеч - Плевен.
Надпреварата ще се проведе на 14 юни в залата по спортна гимнастика на Национална спортна база "Раковски" с начало 10:00 часа. Входът за зрителите е свободен.
"Турнирът ще бъде във формат многобой и ще включва възрастовите групи: деца, момчета младша възраст, юноши старша възраст, момичета младша и старша възраст, както и девойки старша възраст. Ще връчим медали на всички участници, защото този турнир трябва да бъде по-скоро като помен - в памет на дете, което обичаше гимнастиката и вярваше в това, което правеше. Искаме всички деца, които ще участват, да бъдат щастливи", каза Илия Янев, личен треньор на Дани Вълчев в КСГ Левски-Спартак.
"Най-големият урок, който научих от Дани, е да обичам това, което се случва сега", допълни той.
/ИК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина