site.btaГеорги Костадинов бе титуляр при победата на АПОЕЛ над Войводина, общо 42 мача се изиграха в Лигата на конференциите

снимка: АПОЕЛ Никозия, архив

Георги Костадинов бе титуляр при победата на кипърския АПОЕЛ Никозия с 2:1 като домакин на сръбския Войводина в първата среща между двата състава от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Костадинов бе на терена до 86-ата минута, когато бе заменен от сърбина Радослав Петрович.

Домакините поведоха в 32-ата минута с гол на грузинеца Гиорги Квилитавия, а в 56-ата Деян Зукич изравни за Войводина. Победното попадение за АПОЕЛ реализира друг грузинец – Лаша Двали в 65-атая минута. Реваншът ще се играе на 3 август.

Общо 42 мача се изиграха във втория квалификационен кръг на турнира в четвъртък вечер.

Турският Бешикташ победи албанския Тирана с 3:1 като домакин. Попаденията за Бешикташ отбелязаха Онур Булут за 1:0 в 21-ата минута, Джаксън Мулека за 2:0 в 42-ата и Семих Кълъчсой в четвъртата минута на добавеното време за 3:1.

Преди това в 83-ата минута за 1:2 за гостите намали бразилецът Каина.

Будьо Глимт (Норвегия) взе аванс от три гола срещу чешкия Бохемианс след като го надигра с 3:0 като домакин, а друг чешки отбор Виктория Пилзен записа равенство 0:0 у дома срещу Дрита от Косово.

Базел отстъпи с 1:3 пред казахстанския Тобол като домакин в Швейцария също в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Домакините завършиха мача с двама души по-малко заради червени картони на Тиерно Бари и Рикардо Калафиори.

Именно французинът Бари даде аванс на Базел в 25-ата минута, но гостите обърнаха резултата с три попадения през второто полувреме. Серж Дебле изравни от дузпа в 57-ата минута, Рамазан Оразов бе точен за 2:1 за Тобол в 62-ата, а в 71-ата минута за 3:1 се разписа Ислам Чесноков.

В Израел Макаби Тел Авив победи с 3:0 молдовския Петроклуб, а друг израелски тим Бейтар Йерусалим направи 0:0 при гостуването си на гръцкия ПАОК в Солун.

Словенският Целе и Витория Гимараеш си отбелязаха седем гола, а португалците си тръгнаха с победа 4:3 от гостуването си. За Витория Гимараеш попаденията отбелязаха Жота Силва в 25-ата минута, Андре Силва в 35-ата, Андре Амаро в 70-ата и Гонсало Ногейра в 80-ата минута. За домакините бяха точни Лука Бобичанец още в първата минута, Альоша Матко в 59-ата и Едмилсон в шестата минута на добавеното време на мача.

Нидерландският Твенте постигна домакински успех с 1:0 над шведския Хамарби, а в Белгия отборът на Брюж надигра с 3:0 датския АГФ Орхус.

В Северна Ирландия местният Крусейдърс записа равенство 2:2 срещу норвежкия Розенборг, а Гент надви словашкия Жилина с 5:1 у дома.

Към 01:08 на 03.06.2024 Новините от днес