site.btaОтборите на Югозападна и Северозападна България ще играят на финала на Турнира на талантите от Трета лига

Панайот Пасков (в зелено) вкара гол за отбора на Югозападната Трета лига и вложи много усилия в защита

Отборите на Югозападна и Северозападна България ще играят на финала на турнира на талантите от Трета лига, който се организира от БФС след повече от 15 години пауза. Двата отбора спечелиха днес мачовете си, в които имаше доста голове.

Югозападна България прекърши с 3:1 Югоизточния регион, а Северозапада се справи с 3:2 със Североизточната селекция.

В турнира участват футболисти, които никога не са подписвали професионални договори в живота си, като приоритет са играчите до 21 години. Във всеки тим може да има до трима футболисти, които са до 23. От този турнир ще бъдат избрани футболисти и за Аматьорския национален отбор на страната.

Тимът на Югозападната Трета лига се справи с Югоизточната селекция с 3:1. Панайот Пасков откри резултата в 34-ата минута с глава, след като вратарят Мартин Шейтанов увисна при изпълнение на ъглов удар. Тимът от Югоизтока, воден от Манол Георгиев, изравни в последната минута на първата част. След грешка в защитата Георги Лазаров от Спартак (Пловдив) се разписа с удар по диагонала.
След почивката обаче тимът на Зона София стигна до успеха с два красиви гола. Божидар Христов вкара много красив гол с удар извън наказателното поле по диагонала, след като Кристиян Христов му асистира. Крайното 3:1 вкара капитанът на тима - Николай Ганчев, също много атрактивен гол.

Във втората среща момчетата от Северозапада изоставаха с 0:1 след 15 минути игра, но успяха да направят обрат и да се възползват от грешките на защитата и вратаря на Зона Варна.

Към 20:32 на 23.04.2024 Новините от днес