site.btaШофьор, управлявал след употреба на алкохол, е задържан във Вършец, автомобилът му е иззет
Мъж на 41 години от София е задържан във Вършец, а автомобилът му „Волво“ е иззет, тъй като управлявал след употреба на алкохол, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
Проверката е направена към 21:50 часа снощи на централната улица „Република“ в града. Проба с техническо средство установила 1,32 промила в издишания от водача въздух. На място е направен оглед от полицейска група, колата е иззета.
От полицейската дирекция в Монтана съобщиха за БТА, че от август 2023 година, когато влязоха в сила законови промени за конфискация на автомобил, ако шофьорът управлява под въздействието на наркотични вещества или на алкохол над 1,20 промила, в региона са иззети 91 автомобила. Приблизително двойно повече шофьори, направили същото нарушение, но не с личен автомобил, ще трябва да платят неговата стойност след оценъчна експертиза.
/ВД/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина