site.btaНад хиляда доброволци участваха в откриването на "Пловдив - Европейска столица на културата 2019"
BOBSTH 11:52:31 16-01-2019
GI1151BO.007
Пловдив - спектакъл - доброволци
Над хиляда доброволци участваха в откриването на "Пловдив - Европейска столица на културата 2019"
Пловдив, 16 януари /Дима Шопова, БТА/
Над 1000 доброволци от 10 държави са участвали в откриването на "Пловдив - Европейска столица на културата 2019". В подкрепа на каузата през трите дни в Пловдив са били хора от Дания, Холандия, Япония, Румъния, Сърбия, Италия, Франция, Русия, Казахстан, Германия. Това съобщиха от фондация "Пловдив 2019".
Част от доброволците за започнали работа от 10 януари, като са разпространявали първите фото и видео материали и рекламните брошури. Голяма част от тях са били ангажирани в организацията на дейностите "зад сцена" за откриващия спектакъл "Ние сме всички цветове". Столичани са се включили с посрещане на гостите от чужбина, които са били избрали да пътуват със самолети до летище София, допълват от фондацията.
Най-малкият доброволец е била 6-годишната Амелия Николова, а един от най-възрастните доброволци е бил 72-годишният Димитър Тосков. Сред доброволците е имало и много международни студенти от Медицинския университет в Пловдив и такива, които са на обмен по програма "Еразъм".
/ГИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина