site.btaСъбитията днес - България
„Голямата маса“ отново събира съседи и приятели на столичната ул. „Екзарх Йосиф“. Третото издание на инициативата се превръща в празник на общността с творчески работилници, игри от 90-те, изнесен пожарен автомобил за най-малките, кулинарни изкушения и музикални пътешествия в рамките на един ден, съобщиха организаторите. Събитието е посветено на първите приятели – тези, с които сме тичали по улиците, играли сме заедно в детството и днес споделяме маса в името на общността. (ПК)
*****
Над 300 пчелари от цялата страна очакват организаторите на Националната пчеларска среща "Север - Юг" в Троянския Балкан. Това съобщи за БТА Петър Мутафов, председател на троянското пчеларско дружество "Майка". Пчеларският събор ще се проведе за 61-ви път днес в туристически комплекс "Беклемето" в подножието на Троянския проход.(ПИ)
*****
Самоков ще бъде домакин на ретро изложение на автомобили. Очакват са над сто ретро коли да бъдат показани в центъра на града, съобщи за БТА главният организатор Владимир Димитров, председател на автоклуб „Авангард класик“. По думите му събитието е отворено за всички желаещи. Няма такса участие и могат да дойдат любители и притежатели на ретро автомобили без предварителна заявка. (ИНЛ)
*****
Времето ще бъде предимно слънчево. Над източните и крайните южни райони облачността ще е променлива, често значителна. В следобедните часове краткотрайни валежи и гръмотевична дейност ще има главно в планинските райони на Южна България. Вятърът ще се задържи умерен и временно силен от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 26° и 31°, за София - около 26°. (НИМХ)
/ЛРМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина