site.btaУченици от училище „Св. св. Кирил и Методий” в Атина бяха отличени в национални конкурси в България


Ученици от Българското неделно училище (БНУ) „Св. св. Кирил и Методий” в Атина бяха отличени в национални конкурси в България. Това съобщават от просветното средище в своя уебсайт и Фейсбук страница.
Шестнадесетгодишният Преслав Славчев (възрастова група от 15 до 18 години) бе удостоен с трето място в категория „Проза“ на 29-ото издание на детско-юношеския литературен конкурс на Изпълнителната агенция за българите в чужбина „Стефан Гечев“ – 2025 г.
Шестгодишната Меи Куколи спечели първа награда в конкурса за детска рисунка „Традиции, багри, красота в българските килими и черги“.
Шестгодишният Петър Петров (възрастова група от шест до 10 години) бе отличен с трета награда в категория „Живопис“ на 24-ото издание на конкурса за рисунка „България в моите мечти“, организиран от Изпълнителната агенция за българите в чужбина.
Тринадесетгодишната Елизабет-Стефани Кирол (възрастова група от 11 до 14 години) спечели първа награда в категория „Живопис“ на 24-ото издание на конкурса за рисунка „България в моите мечти“.
Тринадесетгодишната Петя Петрова (възрастова група от 11 до 14 години) бе отличена с втора награда в категория „Живопис“ на 24-ото издание на конкурса за рисунка „България в моите мечти“.
„Благодарим на всички участници за достойното представяне! Гордеем се с вас и ви пожелаваме още много творчески успехи”, споделят от екипа на учебното заведение.
От образователното средище посочват и че техни възпитаници са се включили в конкурса „И мойте песни все ще се четат…“, посветен на 175-ата годишнина от рождението на Иван Вазов.
Както БТА писа, в училище „Св. св. Кирил и Методий“ се приемат деца в предучилищни групи – на възраст три-четири и пет-шест години. Обучават се и ученици от първи до 12. клас. Преподаваните предмети са български език и литература, също така история и география на България. Училището предлага присъствена и дистанционна форма на обучение, както и паралелки за деца, които не владеят български език.
В просветното средище има и извънкласни дейности – изобразително и приложно изкуство, часове по народни танци, както и часове по художествено слово. Училището издава и удостоверения за проведено обучение по съответните предмети за съответен клас, а в края на обучението си учениците имат възможност да сертифицират знанията си по български език пред Департамента за езиково обучение към Софийски университет „Св. Климент Охридски“.
/ЙК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина