site.btaКъсни голове помогнаха на Аталанта да елиминира Фиорентина и да се класира на финал в турнира за купата на Италия

Тюн Копмайнерс вкара първия гол за победата на Аталанта / снимка: АП/Spada

Аталанта се класира на финала в турнира за купата на Италия след победа с 4:1 в реванша от полуфиналите с Фиорентина.

По този начин бергамаските преодоляха съперника си с общ резултат от двата мача от 4:2 и във финала на 15 май на "Олимпико" в Рим ще срещнат Ювентус.

"Нерадзурите" влязоха в двубоя с изоставане от 0:1 от първия мач във Флоренция, но още в осмата минута Тюн Копмайнерс реализира за Аталанта, с което изравни общия резултат.

Малко след това попадение на Джанлука Скамака бе отменено заради нарушение.

Фиорентина трудно намираше начини да се противопостави на домакините, а в началото на второто полувреме "виолетовите" останаха и в намален състав след червен картон на Никола Миленкович.

Противно на логиката Фиорентина изравни в 68-мата минута, когато Лукас Мартинес Куарта вкара с глава за 1:1.

Скамака обаче върна преднина на Аталанта четвърт час преди края, а в добавеното време на срещата Адемола Лукман и Марио Пашалич реализираха нови два гола за домакините, с които им осигуриха класирането за финала.

За тима от Бергамо това ще бъде трети финал за купата на Италия под ръководството на старши треньора Джан Пиеро Гасперини. И в двата предишни случая - през 2019 и през 2021 година, Аталанта загуби, като във втория от тях "нерадзурите" отстъпиха с 1:2 на Ювентус.

Към 12:26 на 04.05.2024 Новините от днес