site.btaС българските филми "Голата истина за група Жигули" и "Бензин" откриват второто автокино в Ямбол
BOBSTH 16:45:01 03-09-2021
MM1643BO.007
Ямбол - автокино
С българските филми "Голата истина за група Жигули" и "Бензин" откриват второто автокино в Ямбол
Ямбол, 3 септември /Мирослава Безус, БТА/
С безплатни прожекции на българските филми "Бензин" и "Голата истина за група Жигули" откриват второто автокино в Ямбол на 9 и 10 септември. Специален гост в първия ден ще бъде актьорът и режисьор Асен Блатечки. Това съобщиха от община Ямбол.
Автокиното ще бъде разположено на паркинга на два съседни хипермаркета на бул. "Граф Игнатиев". Филмовите ленти ще се прожектират от 20.30 часа върху екран с размери - 5 на 10 метра. Звукът се приема от радиото в автомобила на съответната честота, изписана на екрана. Един час преди началото организаторите ще посочат мястото на всеки автомобил.
Екшънът "Бензин" ще очаква зрителите на 9 септември. Режисьор на филма и в главната роля е Асен Блатечки, който си партнира с Майкъл Медисън, Съли Ерна, Калин Врачански, Башар Рахал, Снежана Макавеева и Лиляна Станаилова.
Филмът на режисьора Виктор Божинов "Голата истина за група Жигули" ще бъде прожектиран на 10 септември. Ролите се изпълняват от актьорите Михаил Билалов, Филип Аврамов, Димитър Рачков, Герасим Георгиев - Геро, Лилия Маравиля, Ирини Жамбонас, Август Попов, Параскева Джукелова и др.
Традиционният филмов фестивал в лятното кино в градския парк се отмени тази година. Автокиното е безопасна алтернатива на фестивала в усложнената към момента обстановка с коронавируса, посочиха от общината.
/ММ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина