site.btaДевет български състезатели участват на турнир от Световната купа по фехтовка в Будапеща

Тодор Стойчев, снимка БТА архив

Девет български сабльори участваха в турнира "Геревич-Ковач-Карпати" за мъже в Будапеща, валиден за Световната купа. На пътеките излязоха Ивайло Александров, Виктор Филев, Никола Господинов, Михаил Хаджилазов, Христо Христов, Калоян Пешев, Димитър Райкин, Михаил Стайков и Тодор Стойчев.

В конкуренцията на 268 фехтовачи от 53 държави най-добре от българите се представи Тодор Стойчев, който завърши на 100-о място. Възпитаникът на фехтовален клуб "Свечников" започна първия ден от състезанието силно, като записа в групите пет победи и една загуба. В директните елиминации той отстъпи пред Лок Хей Ройс Чан (Република Корея) с 13:15.

Ивайло Александров е 139-и, Христо Христов е 145-и, Виктор Филев е 156-и, а Никола Господинов завърши 176-и.

Утре турнирът продължава с отборната надпревара. България ще бъде представена от Ивайло Александров, Виктор Филев, Димитър Райкин и Тодор Стойчев. Първият им съперник е Египет.

Към 11:16 на 27.04.2024 Новините от днес