site.btaТопалова и Вангелова се класираха за третия кръг на сингъл на турнир по тенис в Доминиканската република

Гергана Топалова, снимка: БТА

Гергана Топалова и Ани Вангелова се класираха за третия кръг на сингъл на международния турнир по тенис в Санто Доминго (Доминиканска република) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 3 в схемата Топалова победи в първия си мач участващата с "уайлд кард" Кели Уилифорд с 6:3, 6:3 за 78 минути. Следващата й съперничка ще бъде Диджей Бенет (САЩ).

Вангелова спечели на старта срещу четвъртата поставена Юлия Стародубцева (Украйна) с 6:1, 6:2 за 1:33 час, а в третия кръг ще излезе срещу германката Ясмин Йебави.

На двойки Топалова и Вангелова загубиха от Изабел Буле (Канада) и Каролин Ансари (САЩ) с 6:7(5), 0:6 за 77 минути.

Междувременно, Александър Донски стартира с победа на турнир по тенис в Щоре (Словения) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи Петер Голдщайнер (Австрия) с 6:3 6:2 и отказ на съперника му след 77 минути игра.

По-късно днес Донски ще играе на сингъл срещу седмия поставен Лука Виденман (Германия) и на четвъртфиналите на двойки в тандем с Доминик Келовски от Чехия.

Към 22:52 на 28.04.2024 Новините от днес