site.btaГергана Топалова достигна до четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис в Словения, Глушкова и Стаматова отпаднаха на двойки

снимка: БФ Тенис

Българката Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди долара.

14-а поставена в схемата Топалова победи участващата с "уайлд кард" рускиня Даря Астахова със 7:6(4), 6:3 за 2:11 часа на корта.

Българката спаси седем сетбола при 3:5 в първия сет, а след това стигна до тайбрек. В него тя спечели четири поредни точки от 3:4 до 7:4, за да поведе в резултата. Във втората част Топалова проби за 2:1, а при 5:3 взе още веднъж подаването на съперничката си, за да затвори мача.

Българката  заработи 13 точки за световната ранглиста и 952 долара от наградния фонд, а в спор за място на полуфиналите ще срещне румънката Илинка Далина Амарией.

На четвъртфиналите на двойки българките Денислава Глушкова и Юлия Стаматова загубиха от водачките в схемата София Горгодзе (Грузия) и Елвина Калиева (САЩ) с 1:6, 2:6 за 64 минути.

Към 22:33 на 26.04.2024 Новините от днес