site.btaГергана Топалова се класира без загубен сет за полуфиналите на турнир в Сърбия

Гергана Топалова се класира без загубен сет за полуфиналите на турнир в Сърбия
снимка: bgtennis.bg

Талантливата българска тенисистка Гергана Топалова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Топалова победи с 6:2, 6:2 Катерина Стюърт (САЩ), като срещата продължи 70 минути. Българката спечели четири поредни гейма от 1:1 до 5:1 и след това логично затвори първия сет с 6:2. Във втората част българката дръпна с 4:1 и лесно приключи двубоя с 6:2. Това е трета поредна победа за Гергана на турнира без да загуби сет. За място на финала Топалова ще играе срещу втората поставена Кристина Дину от Румъния.

Междувременно Денислава Глушкова и Дария Великова отпаднаха на четвъртфиналите на двойки. Европейските шампионки до 18 г. отстъпиха с 3:6, 0:6 на третите поставени Луиса Майер от Германия и Сапфо Сакеллариди от Гърция. Участието на Дария Великова на турнира се осъществи с подкрепата на EGT.

Към 14:34 на 16.04.2024 Новините от днес