site.btaОбщо 13 000 фиданки атласки кедър ще бъдат засадени в местността Седми километър край Стара Загора
Тази събота, 22 ноември, в местността Седми километър, северно от Стара Загора, ще бъдат засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър. Това съобщиха от пресцентъра на местната администрация. Оттам призовават жителите на Стара Загора да се включат в поредната инициатива за запазване на зеления пояс на града под надслов „Заедно можем и трябва да пазим града си и зеленото му богатство - то е живот“.
БТА припомня, че това е поредна залесителна акция на площта от от горски масиви, които изгоряха по време на голям пожар в местността Седми километър през 2024 година. Първата кампания, целяща възобновяване на насажденията, беше през октомври м.г., когато бяха засадени първите фиданки. Акция имаше и през февруари т.г., а през март студенти и преподаватели от Медицинския колеж към Тракийския университет засадиха 1000 фиданки.
В средата на октомври т.г. бяха засадени и фиданки от спечеления национален конкурс на „Нестле България“ - „Залесяваме Активно 2025“.
/ВД/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина