site.btaБяла и Свиленград стартираха с победи в основната фаза на женското хандбално първенство на България

Срещи от първия кръг в основната фаза на женското хандбално първенство на България:

Сливница - Свиленград - 28:32 (15:18)
Бяла - Етър 64                 - 38:29 (20:10)

В класирането води Бяла с 5 точки, през Свиленград с 4, Етър 64 с 1 и Сливница с  0.

Защитаващият титлата си Бяла се наложи над гостуващия Етър 64 с 38:29 (20:10) в среща от първия кръг на основната фаза на женското хандбално първенство.

С успеха шампионките, които завършиха на първо място в редовния сезон,  запазиха първото място в класирането с 5 точки, а великотърновки останаха трети с 1.

Двубоят в "Арена Бяла започна равностойно, но след 6:6 в средата на първото полувреме домакините се възползваха от грешки на съперника в нападение и с ефективни контраатаки реализираха седем безответни гола и в 20-ата минута дръпнаха с 13:6, а малко преди почивката дори увеличиха преднината си до 20:9.

През втората част Бяла не позволи на гостенките да намалят съществено изоставането си и без съществени проблеми стигнаха до крайната победа.

С  по 6 гола за  победителките се отличиха Юлияна Таке, Лидия Ковачева и Аля Гончаренко. За Етър по 10 поти се разписаха Миглена Христова и Данислава Петрова.

В  другата среща от кръга Свиленград спечели гостуването си на Сливница с 32:28 (18:15) и запази втората си позиция с 4 точки, а домакините останаха на последното четвърто място без актив.