site.btaГолът на Антоан Конте е номер 1 във финала за Sesame Купа на България

Голът на Антоан Конте е номер 1 във финала за Sesame Купа на България
снимка: БТА/Боян Ботев

Голът на Антоан Конте, с който Ботев Пловдив поведе на Лудогорец с 1:0 във финала за Sesame Купа на България, бе определен за номер 1 в мача. Българската професинална футболна лига пусна допитване сред футболните фенове, които можеха да избират между петте попадения в мача, който пловдивчани спечелиха с 1:0.

Антоан Конте засече топката с глава, след центриране от ъглов удар и я вкара в мрежата на шампионите. Това попадение събра 59,32% от гласовете на феновете. На второ място остана голът на Мартин Секулич с 23,73%, а на трета позиция попадението на Уме Емануел с 16,95%.

Иначе срещата завърши 3:2 за Ботев (Пловдив), като това е четвърта национална купа за тима. Срещата премина супер-драматично, след като в последната секунда на 7-те добавени минути разградчани пропуснаха дузпа. Двата отбора ще се срещнат още веднъж през лятото, когато ще спорят за Суперкупата на България.

Към 10:55 на 16.06.2024 Новините от днес