site.btaАПОЕЛ и Георги Костадинов останаха на върха в Кипър и могат да станат шампиони в последния кръг и с равенство

снимка: apoelfcofficial

АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов като титуляр остана на върха в кипърското първенство, въпреки поражение с 0:1 в голямото дерби от Омония в предпоследния 35-и кръг. По същото време претендентът АЕК (Ларнака) водеше с 1:0 на Анортозис, но гостите, които не играят за нищо, изравниха в 5-ата минута на добавеното време.

Така АПОЕЛ остана на върха със 72 точки, но по-добри показатели в директните двубои от АЕК, който също има 72. Омония остава на 3-о място с 68.

В последния кръг, който ще се играе на 11-и май, АПОЕЛ приема на стадион ГСП жълто-зелените от АЕК и му е достатъчен и равен резултат, за да триумфира с титлата. АЕК трябва да се поздрави с успех, ако иска да стане шампион за първи път в историята.

Сърбинът Велко Симич с гол в 69-ата минута осигури победата на Омония в мача на ГСП и подпечата не само победата във "вечното" дерби, но и класиране за турнирите на УЕФА. Медиите в Кипър отбелязват, че Омония с правилния манталитет бяха справедливите победители в едно посредствено дерби като зрелище и качество, в сравнение с другите мачове по-рано през сезона.

Попадението за Омония одйде заради грешка на централните защитници на АПОЕЛ, които първо оставиха да бъде отправен удар към Белец, който отби. Словенският вратар обаче нямаше шанс при добавката.

Българският полузащитник Георги Костадинов игра 76 минути днес, а в 56-ата минута можеше да се разпише. При центриране от ъглов удар той стреля, но защитник на Омония по случайност сложи тялото си на пътя на топката.

На своя стадион Зенон в Ларнака тимът на АЕК откри в 15-ата минута чрез Рафаел Лопеш и доминираше почти през цялата среща. Гостите от Анортозис обаче изравниха чрез венецуелеца Кристиан Макун в 92-ата минута. В интерес на истината, Анортозис победи и АПОЕЛ преди няколко кръга, но остава на 6-о място в класирането с 53 точки и без шанс за промяна.

Към 07:57 на 14.05.2024 Новините от днес