Правителството слага край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна, заяви премиерът Румен Радев
Както вече знаете, правителството слага край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна. Това заяви министър-председателят Румен Радев в началото на редовното правителствено заседание.
Вече сме дали достатъчно, страната ни продължава да търпи социално-икономически щети от тази кръвопролитна война. Убедени сме, че постигането на мирно решение няма да стане с военни средства, затова отново призоваваме за всеобхватен реалистичен подход към нея и търсене на дипломатическо решение, каза Радев.
Министърът на отбраната Димитър Стоянов заяви вчера, че правителството не предвижда предоставянето на повече оръжие на украинската армия. Според министъра е време да се седне на масата на преговори и да се търси справедлив мир.
Според премиера укрепването на върховенството на правото, на демократичните институции, на отбранителните способности на българската армия, а не наливането на още средства в тази война е реалната инвестиция в европейското бъдеще на страната. Радев подчерта, че основен приоритет на правителството е сигурността и благосъстоянието на българските граждани.
Репортер - София Господинова
Монтаж - Силвия Пешева
Кадри - Пресслъжба на Министерски съвет
/ЛХ/