site.btaДежонте Мъри изведе Атланта Хоукс до драматична победа над Бостън Селтикс

Дежонте Мъри изведе Атланта Хоукс до драматична победа над Бостън Селтикс
Дежонте Мъри поведе Атланта към втора поредна победа над Бостън / снимка: АП/John Bazemore

Гардът Дежонте Мъри вкара рекордните в кариерата си 44 точки при победата на Атланта Хоукс със 123:122 след продължение над Бостън Селтикс в единия от двата мача в Националната баскетболна асоциация тази нощ.

По този начин "ястребите" записаха втора поредна победа над Селтикс в рамките на броени дни и почти сигурно си ще намерят място сред четирите тима в плей-ин турнира, определящ последните два участника в плейофите в Иточната конференция.

За разлика от успеха в Бостън преди три дни, когато Атланта навакса изоставане от 30 точки, сега мачът в щата Джорджия беше много по-равностоен и в нито един момент разликата не премина осем точки.

В продължението Мъри донесе победата на домакините с точен изстрел 0.1 секунди преди края. Седем секунди по-рано пък Джейлън Браун бе дал преднина на тима на Бостън, който вече си осигури първата позиция в Източната конференция.

В края на редовното време пък Атланта изравни с тройка на Богдан Богданович, а със сирената  Джейсън Тейтъм пропусна да донесе успеха на Бостън Селтикс.

Богданович добави 24 точки за успеха на Хоукс, а Де'Андре Хънтър завърши с 21 точки.

За Бостън с 31 точки и 13 борби приключи Джейсън Тейтъм, докато Дерик Уайт вкара 22 точки.

В класирането Бостън е първи на Изток с 57 победи и 16 загуби, докато Атланта е на десето място с 34 победи и 39 загуби.

В другия мач от програмата Ню Орлиънс Пеликанс победи гостуващия Милуоки Бъкс със 107:100.

С отлични изяви за "пеликаните" в края на двубоя се отличи Зайън Уилямсън. Тежкото крило вкара 11 точки за осем минути в последната четвърт и завърпу срещата с общо 28 точки. Още 25 прибави Си Джей МакКълъм, а Ню Орлиънс така и не изпусна водачеството в резултата, след като го взе в самия край на първата четвърт.

За Милуоки с 35 точки и 14 борби приключи Янис Адетокунбо, а Малик Бийзли и Деймиън Лилард вкараха по 20 точки. Нито един от останалите им съотборници обаче не вкара повече от седем точки, което се оказа основната причина за поражението на "елените".

В класирането Ню Орлиънс е на четвърто място на Запад с 45 победи и 28 загуби, като заема пето място, докато на Изток Милуоки е на втора позиция с 46 победи и 27 поражения.

Към 09:49 на 29.04.2024 Новините от днес