site.btaНационалът Иван Алипиев реализира 19 точки при победа на Латина в баскетболното първенство на Италия

снимка БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов, победи Триест със 70:67 (14:18, 19:16, 19:17, 18:16) в двубой от 26-ия кръг на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше пети успех от началото на сезона. Тимът има и 19 поражения и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев беше титуляр, изигра силен мач и 19 точки и 7 борби за 32 минути. Другият българин Борислав Младенов не се появи на игрището.

Тимът на Латина ще бъде домакин на Удине в следващия кръг от първенството на 6 март.

- - -

Отборът на Баскония, с американеца с български паспорт Коди Милър-Макинтайър в състава си, загуби от Гран Канария с 80:98 (22:26, 17:22, 18:20, 23:30) като гост в мач от 23-ия кръг на испанското първенство по баскетбол за мъже.

Играчите на Душко Иванович имат 12 победи и 11 загуби, заемайки девето място във временното класиране.

Милър-Макинтайър започна сред титулярите и се отчете с 24 точки, 5 борби и 6 асистенции за 35:22 минути на игрището.

В следващия кръг на 10 март Баскония ще играе с Барселона.

- - -

Националката Гергана Иванова игра на ниво при победата на Измит у дома срещу гостуващия Анталия със 102:79 в мач от 27-ия кръг на женското баскетболно първенство на Турция.

Иванова завърши 6 точки, 7 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 36 минути.

Измит има актив от 17 победи и 9 загуби, заемайки второ място в класирането. На 10 март Иванова и съотборничките й ще срещнат Кайзери.

Към 04:12 на 16.05.2024 Новините от днес