site.btaИван Алипиев реализира 30 точки при загуба на Латина в баскетболното първенство на Италия

снимка БТА архив

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, загуби домакинството си на Монферато с 94:103 (19:24, 19:29, 26:22, 30:28) в мач от 20-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 17-о поражение от началото на сезона. Тимът има и три победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

Иван Алипиев направи силен мач и стана най-резултатен с 30 точки. Той беше титуляр, игра пълни 40 минути и добави към статистиката си 17 борби, 2 отнети топки и 1 чадър. Другият българин Борислав Младенов влезе като резерва и завърши 4 точки и 3 борби за 11 минути на игрището.

Тимът на Латина ще гостува на Тревильо в следващия кръг от първенството на 28 януари.

Към 04:30 на 01.06.2024 Новините от днес