site.btaРилски спортист победи категорично Монтана 2003 в двубой от женското баскетболно първенство на България

снимка БТА, архив

Отборът на Рилски спортист надигра категорично вицешампиона Монтана 2003 с 82:58 (26:14, 20:16, 18:13, 18:15) като домакин в Самоков в двубой от 11-ия кръг в първенството на България по баскетбол за мъже. Поражението бе второ от Монтана 2003, който има и девет победи, а Рилски спортист записа осми успех от десет изиграни мача.

Домакините стартираха много мотивирано и към края на първата четвърт започнаха да трупат по-съществен аванс. След 10 минути игра Рилски спортист водеше с 26:14, а в хода на втората част преднината на самоковският тим достигна 22 точки. На почивката Рилски спортист води с 46:30.

След паузата гостите от Монтана опитаха да се противопоставят на съперника, но самоковки не позволиха съкращаване на аванса им и дори го увеличиха до 64:43 преди заключителните 10 минути. В тях разликата стигна 31 точки в полза на домакините, а до края баскетболистките на Монтана 2003 успяха само да съкратят малко пасива си.

Съставът от Самоков доминираше в борбата под коша (51-32) и направи по-малко грешки (14-19).

Деница Манолова и Вероника Джикова поведоха Рилски спортист, реализирайки съответно 24 и 23 точки. Манолова оформи „дабъл-дабъл“ след като добави 14 борби и 3 асистенции, а Джикова овладя 7 борби и подаде 6 асистенции. Виолета Григорова завърши с 19 точки, 8 борби и 3 асистенции за победата.

За гостите най-резултатна бе новото попълнение Янина Тодорова, която се отчете с 20 точки, 6 борби и 2 асистенции. Микаела Дамянова се отчете с 12 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Тимът на Монтана 2002 ще приеме Академик Пловдив в първия си мач за 2024 година на 6 януари, а за Рилски спортист съшия ден предстои гостуване на Шампион 2006 в София. По програма ден по-късно, на 7 януари, Рилски спортист трябва да гостува на Дунав 2016 в Русе в отложена среща от десетия кръг на първенството.