site.btaЩутгарт запази мястото си в Бундеслигата през следващия сезон

Щутгарт запази мястото си в Бундеслигата през следващия сезон
снимка: АП

Щутгарт ще остане в Бундеслигата и през следващия сезон, след като победи втородивизионния Хамбургер с 3:1 в срещата-реванш от плейофа за място в елита. Отборът от първа дивизия спечели с 3:0 първия мач миналата седмица.

Феновете на Хамбургер бяха обнадеждени, след като Сони Кител откри резултата в седмата минута, а играчите на тима можеха да вкарат и второ попадение, след като бяха по-добрият отбор през първото полувреме.

Но мечтите на Хамбургер за промоция бяха разбити малко след почивката, когато Енцо Милот изравни в 48-ата, а в 64-ата минута направи 2:1. Силас Катомпа Мвумпа в последната секунда на продължението реализира третото попадение за Щутгарт.

В Германия 16-ият в Бундеслигата излиза в плейоф срещу третия във втора дивизия, за да реши кой ще играе в елитната дивизия през следващия сезон.

Щутгарт е последният отбор от Бундеслигата, който загуби плейоф, отстъпвайки на Унион Берлин през 2019 година.

Хамбург изпадна за първи път в историята си през 2018-а, но дотогава те бяха единственият клуб, който е играл всички сезони в Бундеслигата от създаването на лигата през 1963 година. След изпадането си обаче германският клуб не успява да се върне в елита. Миналата година тимът загуби от Херта Берлин в плейофа.

Шалке и Херта изпаднаха директно през този сезон, докато шампионът от Втора Бундеслига Хайденхайм и Дармщат спечелиха промоция за първа дивизия на германския футбол.

Към 17:51 на 29.03.2024 Новините от днес