site.btaЩутгарт с убедителен аванс в първия мач срещу Хамбургер в плейофа за място в Бундеслигата

снимка: АП

Щутгарт е на път да запази мястото си в елита след победа с 3:0 у дома срещу втородивизионния Хамбургер в първи мач от плейофа в Бундеслигата.

Домакините доминираха тотално и можеха да вкарат още голове преди реванша в Хамбург в понеделник, но и този резултат ги прави фаворити за оставане в първата дивизия на германския футбол.

Константинос Мавропанос откри резултата  още в първата минута след груба грешка в защитата на гостите. В средата на първата част гвинеецът Серу Гираси изпусна дузпа за Щутгарт.

След почивката Йоша Вагноман и Гираси вкараха още два гола за крайното 3:0.

В последните 20-ина минути Хамбургер игра в намален състав след червен картон Анси Сухонен.

Към 01:40 на 29.04.2024 Новините от днес