site.btaАрина Аверина спечели титлата в многобоя на турнир по художествена гимнастика в Москва

снимка БТА

Петкратната световна и деветкратна европейска шампионка Арина Аверина спечели многобоя в първия етап на турнира за Купата на най-силните по художествената гимнастика в Москва.

Аверина събра 144.950 точки. Втора се класира Анна Попова със 144.300 точки. Трета със 138.050 точки е сестрата на Арина - Дина Аверина.

Турнирът се провежда в двореца на гимнастиката "Ирина Винер-Усманова" в руската столица и е по правилата на Международната федерация по гимнастика (ФИГ).

Лала Крамаренко пропуска надпреварата заради контузия, разкри Ирина Винер, президент на руската федерация по художествена гимнастика и главен треньор на националния отбор.

"Тя имаше контузия. Моето мото е - работя само със здрави деца. Имаме втори и трети етап, както и финал. Решихме Лала да участва само в галаспектаклите", заяви Винер.

Към 20:41 на 04.05.2024 Новините от днес