site.btaРБ Лайпциг спечели гостуването си на Фрайбург в Бундеслигата, загуба за Унион Берлин

снимка АП

РБ Лайпциг победи за втори път в рамките на четири дни Фрайбург, след като спечели с 1:0 като гост в среща от 31-ия кръг на футболното първенство на Германия. Единственото попадение в двубоя отбеляза Кевин Кампъл в 73-ата минута.

Лайпциг триумфира с 5:1 на полуфиналите за Купата на Германия във вторник след четири гола през първото полувреме. Днес нападателят Тимо Вернер уцели гредата в началните минути преди резервата Кевин Кампъл да донесе успеха на тима с удар в далечния десен ъгъл.

След успеха РБ Лайпциг се изкачи от пето на трето място в класирането с 57 точки, а Фрайбург е на пета позиция с една по-малко. Битката за двете места в Шампионската лига следващия сезон ще бъде изключително оспорвана в последните три кръга.

Хофенхайм спечели срещу другия финалист за Купата на Германия Айнтрахт Франкфурт с 3:1 в драматичен мач, в който треньорът на Айнтрахт Оливер Гласнер и играчът на Хофенхайм Стенли Нсоки бяха изгонени с червени картони. Кристоф Баумгартнер, Андрей Крамарич и Илхас Бебу дадоха преднина на Хофенхайм с 3:0 на полувремето, а тимът от Франкфурт успя да реализира само един гол чрез Марио Гьотце в 54-ата минута. Айнтрахт нямат победа вече в десет мача в Бундеслигата.

В други срещи от кръга Борусия Мьонхенгладбах победи Бохум  с 2:0, а Аугсбург надделя над четвъртия в подреждането Унион Берлин с 1:0 с гол на хърватина Дион Бельо и записа важен успех в борбата за оцеляване в елита.

В дербито на дъното последният Херта надделя над Щутгарт с 2:1 и постигна едва шести успех от началото на сезона. Марк-Оливер Кемпф и Флориан Нидерлехнер бяха точни за успеха, а Серу Гираси се разписа за Щутгарт. Херта е на пет точки от зоната на спасението и на три зад Щутгарт в плейофа за изпадане, а Бохум е предпоследен. Пораженията от Щутгарт и Бохум означават, че Шалке 04 на 15-о място е извън опасната зона за първи път от началото на октомври, благодарение на победата си с 3:2 срещу Майнц 05 в петък.

Лидерът Байерн Мюнхен гостува на Вердер Бремен в късния мач, а вторият Борусия Дортмунд е домакин на Волфсбург в неделя.