site.btaДеца и родители залесиха района край градския стадион в Исперих, пострадал при пожар през лятото
Деца от Исперих и техните родители залесиха района край градския стадион, пострадал при пожар през лятото. Акцията бе организирана по идея на музейния педагог Емил Иванов от Историческия музей в града, съобщиха от общинската администрация.
Фиданките от явор, които малките доброволци засадиха, са осигурени със съдействието на Община Исперих. Инициативата цели да възстанови зелените площи, увредени от огъня, и да върне приятния облик на пространството, посочват от общината.
От общинското ръководство допълват, че акцията е пример за успешното сътрудничество между културните институции, местната власт и гражданите, както и за стремежа към опазване на природата и изграждане на отговорно отношение у младите хора.
Пожарът до градския стадион в Исперих възникна на 27 юли. Същия ден пожари имаше и в гората край исперихското село Малък Поровец, както и в селата Тодорово и Драгомъж. Благодарение на реакцията и действията на пожарникари, доброволци, екипи на Гражданска защита, служители и техника на Общинското предприятие „Чистота“ и всички хора, които се включиха в овладяването на огнената стихия, пожарите бяха потушени.
Градският стадион в Исперих е обновен и модернизиран по проекти на общината.
/ВД/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина