site.btaИнформационен бюлетин за възникналите произшествия на територията на ОДМВР – Благоевград


1. В хода на извършена, около 09:45 часа на 13.10.2025 г. в района на бул. „Св. Димитър Солунски“ в гр. Благоевград, проверка на лек автомобил „Хюндай, с техническо средство полицейски служители на 02 РУ-Благоевград установили, че 36-годишният водач на автомобила от гр. Благоевград шофира след употреба на наркотично вещество. Той е задържан със заповед за задържане до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.
2. Около 00:20 часа на 14.10.2025 г. в 02 РУ-Благоевград е получен сигнал за възникнала физическа саморазправа между 33-годишен мъж от града и 29-годишната му съпруга в двора на къща в гр. Симитли. Жената е пострадала с хематом на окото и рана на устната. По случая е образувано досъдебно производство.
3. На 13.10.2025 г. в РУ-Банско съобщено, че около 07:40 часа на 08.10.2025 г. в обществената баня в гр. Добринище 82-годишен мъж от гр. Добринище е блъснат с ръце и паднал на земята, в резултат на което е получил масиран мозъчен кръвоизлив. Като съпричастен към извършеното деяние, от работещите по случая полицейски служители е задържан 73-годишен мъж от гр. Банско. За случая е уведомена компетентната прокуратура . Образувано е досъдебно производство.
Оперативна обстановка в района на действие на РДПБЗН-Благоевград
За периода от 08:00 часа на 13.10.2025 г. до 08:00 часа на 14.10.2025 г. в звената за ПБЗН при РДПБЗН - Благоевград са регистрирани 2 сигнала за произшествия.
Ликвидирани са 2 пожара.
С преки материални щети 1 пожар.
Без нанесени материални щети е възникнал 1 пожар.
Извършени са 0 спасителни дейности.
Лъжливи повиквания 0.
При пожарите са починали/пострадали 0 граждани.
На 13.10.2025 г. около 17:14 часа е получен сигнал за пожар в лек автомобил „Фиат Пунто“ в гр. Якоруда. Погасен от екип на УПБЗН-Якоруда. Щети: лек автомобил.
БТА публикува този текст съгласно чл. 5, ал. 1, т. 3 и ал. 3 от Закона за Българската телеграфна агенция
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина