site.btaПрезидентът на Полша Анджей Дуда ще бъде на официално посещение в България


На 7 май, сряда, по покана на държавния глава Румен Радев президентът на Република Полша Анджей Дуда ще бъде на официално посещение в България.
Перспективите за последващо задълбочаване на двустранния икономически обмен и инвестициите между България и Полша, партньорството в сферата на сигурността и отбраната, науката, културата и образованието, се очаква да бъдат във фокуса на разговорите между двамата държавни глави. Румен Радев и Анджей Дуда ще обсъдят също така теми от дневния ред на ЕС, регионалното сътрудничество и средата за сигурност в Европа.
В 11.00 часа държавният глава Румен Радев и съпругата му Десислава Радева ще посрещнат с официална церемония на пл. „Св. Ал. Невски“ полския президент Анджей Дуда и съпругата му Агата Корнхаузер-Дуда. Държавният глава на Полша ще отдаде почит пред Паметника на Незнайния воин.
Румен Радев и Анджей Дуда ще проведат среща „на четири очи“ на „Дондуков“ 2, след която ще се състоят пленарните разговори между официалните делегации на двете държави. В 13.00 часа в Гербовата зала президентите на България и Полша ще направят съвместни изявления за медиите.
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина