site.btaПървото издание на приключенската игра „Преоткрий Берковица“ ще започне на 12 юли на стадион „Мрамор“ в града


Първото издание на приключенската игра „Преоткрий Берковица“ ще започне на 12 юли сутринта на стадион „Мрамор“ в Берковица, съобщиха от Община Берковица. Инициативата е насочена към младите хора и цели да ги ангажира с интерактивни и познавателни дейности, свързани с културата, историята и природата на Берковица. Участниците ще преминават през различни предизвикателства в духа на приключенска игра, като едновременно се забавляват и учат повече за града, посочиха от Общината.
Играта ще се проведе в рамките на един ден. В нея ще участват отбори от трима до петима души на възраст от 15 до 29 години. Те ще разрешават поредица от загадки, свързани със забележителностите на Берковица. На всяка точка ще има QR (кюар) код, който ще ги отвежда към следващата мисия. Ще има и скрити кодове, които ще направят по-бързо стигането до финала. Трите отбора, преминали най-бързо през всички мисии и достигнали финала, ще участват в последната битка за голямата награда. Те ще трябва да отговарят на въпроси, свързани с трасето, през което са преминали, а най-добрият от тях ще получи голямата награда от 1000 лева, поясниха от Община Берковица.
Преди месец организаторите посочиха, че играта ще преведе състезателите през скритите съкровища на град Берковица – забележителности, които разказват истории, места, които вдъхновяват и тайни, които чакат да бъдат открити.
/РН/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина