site.btaБаскетболният шампион Балкан постигна втори пореден успех под ръководството на новия си треньор Васил Христов

снимка: БТА архив

Баскетболният отбор на Балкан победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11) в среща от 27-ия кръг на Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Така шампионите прекъснаха серията на своя съперник от 15 последователни успеха, нанасяйки им първо поражение от четири месеца насам. Ботевградският тим заема четвърто място във временното класиране с 17 победи и 10 загуби, а съставът на Любомир Киров е лидер с 21 успеха и 6 поражения.

За "зелените" това беше втори успех в двама мача под ръководството на новия старши треньор Васил Христов, който замени на поста Небойша Кнежевич преди няколко дни.

В първите минути Рилски поведе с 4:0, но с 10 поредни точки на Йордан Минчев Балкан излезе начело. Първата четвъртина бе за гостите - 26:23, а оспорваната битка продължи и във втория период. Двата тима си разменяха водачеството, на полувремето авансът на Рилски спортист беше 1 точка - 46:45. В третата част домакините тръгнаха по-силно и поведоха с 6 разлика, но до края самоковци отново си върнаха преднината - 68:65 след 30 игрови минути.

Много добро бе началото за Балкан и в последния период. Четири минути преди края тимът поведе със 79:72, но две минути по-късно гостите изравниха 79:79. В оставащото време шампионите имаха повече търпение, минута до края дръпнаха с 4 точки при 83:79, а след това увеличиха разликата за крайното 86:79.

Димитър Димитров беше най-полезен за успеха с 26 точки и 5 борби. Йордан Минчев добави 19 точки, Сюприйм Хана се отчете с 12 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Ерик Адамс вкара 11 точки.

За гостите от Самоков по 17 точки реализираха Майлълин Скот (10 асистенции) и Алекс Симеонов (5 борби), а Алън Арнет записа 10 точки и 8 борби.

На 6 април Балкан ще играе с ЦСКА в София, докато ден по-късно Рилски спортист ще гостува на Черноморец (Бургас).

По-късно днес Черно море Тича приема ЦСКА, а утре Черноморец е домакин на Спартак Плевен.

Срещи от 27-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Балкан - Рилски спортист - 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11)

Черно море Тича - ЦСКА

в понеделник:
Черноморец - Спартак Плевен

Миньор 2015 - Левски - 71:72 (17:12, 11:24, 21:16, 22:20)

Берое - Академик Пловдив - 83:113 (14:28, 23:33, 24:29, 22:23)

от сряда:
Ямбол - Шумен - 86:105 (25:39, 23:17, 16:26, 22:23)

11. Берое 	        27 	 8 	19 	2177:2447 	35
12. Миньор 2015         27 	 8 	19 	2014:2221 	35

Към 12:00 на 08.05.2024 Новините от днес