site.btaРайонната колегия на Българския лекарски съюз в Разград отличи четирима медици по повод празника на българския лекар
Районната колегия на Българския лекарски съюз в Разград отличи четирима медици. Призовете им са се връчват по повод Деня на българския лекар и неговия закрилник Свети Йоан Рилски Чудотворец - 19 октомври, съобщи за БТА секретарят на колегията на БЛС в Разград Анита Алкушева.
За „Лекар на годината“ е избрана д-р Камелия Станева, която дълги години ръководеше Районната здравноосигурителна каса в Разград. С приза за дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалност е отличена д-р Стелиана Кирчева. Отличието за млади медицински надежди “Ти си нашето бъдеще“ получава д-р Атанас Киселов. Наградата се присъжда и за приноса на медика за развитието и прилагането на иновативна медицина и уникални техники. Отличието на колегията за принос за развитието и утвърждаването авторитета на съсловната организация се връчва на общопрактикуващия лекар д-р Селиме Карагьозова.
По случай празника ръководството на управителния съвет на Районната лекарска колегия на БЛС в Разград пожелава на всички медици да бъдат все така отговорни професионалисти, но и сърдечни хора. „На всички лекари желаем здраве, непрестанен стремеж към усъвършенстване и лично щастие. Нека Свети Йоан Рилски Чудотворец бди над вашите делници“, се обръщат към своите колеги от лекарската колегия.
Носител на приза "Лекар на годината" през 2024 г. стана общопрактикуващият лекар д-р Ругизан Рагуб. Година по-рано с отличието беше удостоен нефрологът д-р Евгений Стаменов .
/ВД/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина