Локомотив (София) - Пирин (Благоевград) - 1:0 (0:0)
жълти картони - Симеон Мечев (Локомотив), Христо Попадийн, Данило Полонский (Пирин)
червен картон - Христо Попадийн (Пирин) 90+1'
състави:
Локомотив: Александър Любенов, Бруно Франко, Диме Димов, Гонсало Кардосо, Стефан Ламбезе, Красимир Станоев, Диого Тешейра, Симеон Мечев (90+4 - Лука Иванов), Улрих Маи (87 - Антони Иванов), Карлос Франса (46 - Валентин Николов), Калоян Кръстев (73 - Димитър Митков)
Пирин: Максим Ковальов, Арно Лукайадио, Асен Дончев (60 - Данило Полонский), Николай Бодуров, Венцислав Бенгюзов (54 - Аймен Суда), Христо Попадийн, Георги Върбанов (90 - Александър Дюлгеров), Иван Тасев, Моду Диане, Аюб Батас (90 - Андрей Йорданов), Станислав Костов (60 - Уго Комано)

Локомотив (София) се наложи над Пирин с 1:0 в последния кръг в групата, която се бори да не изпадне от Първа лига. Така тимът от Благоевград завърши на предпоследното 15-о място и изпадна директно във Втора лига, в компанията на Етър, който бе изпаднал предварително. Единствения гол в мача вкара резервата на "железничарите" Валентин Николов десет минути преди края на редовното време. "Червено-черните" завършиха на 12-о място, като завършиха зад Берое.

Пирин имаше нужда от победа в София, тъй като загуба или дори равенство можеше да доведат и до директното изпадане на тима от Благоевград във Втора лига.
В началото на мача "железничарите", които преди мача отбелязаха, че това ще бъде мач №100 с фланелката на отбора на Валентин Николов, имаха предимство, но така и не създадоха чисто голове положение. Постепенно "орлетата" се активираха, но стигнаха само до няколко далечни удара към вратата на Александър Николов.

През втората част Пирин свали гарда, а Локомотив вкара победен гол в 82-рата минута чрез Николов. В добавеното време Христо Попадийн бе изгонен от терена с втори жълт картон.

Към 09:21 на 17.06.2024 Новините от днес