site.btaВиктория Томова ще играе на полуфиналите на турнира по тенис в Рабат

Виктория Томова ще играе на полуфиналите на турнира по тенис в Рабат
снимка: Marta Lavandier /AP Photo

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира на клей в Рабат (Мароко) от сериите УТА 250.

Първата ракета на България победи 78-ата в световната ранглиста Лаура Зигемунд (Германия) с 6:4, 6:3 след час и 57 минути игра.

На два пъти 84-ата в света Томова изпусна преднина от един пробив в първия сет срещу германката, но осъществи трети пробив за аванс от 5:4, след което приключи успешно сета с 6:4.

Втората част започна с размяна на пробиви, след което Виктория Томова дръпна с 4:2. Зигемунд намали за 3:4, но с два последователни гейма българката стигна до крайното 6:3.

За победата си на четвъртфиналите Томова заработи 98 точки за ранглистата.

За място на финала българската тенисистка ще спори срещу победителката от мача между четвъртата поставена Лучия Бронзети (Италия) и американката Пейтън Стърнс.

Към 08:08 на 16.06.2024 Новините от днес