site.btaГермания и Словакия завършиха груповата фаза на световното първенство по хокей на лед с победи

Германия записа победа с 5:0 над Франция на световното първенство по хокей на лед / снимка: АП

Германия се класира за четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед за мъже, което се провежда във Финландия и Латвия.

В последния си мач от група "А" в Тампере Бундестимът се наложи с 5:0 (2:0, 1:0, 2:0) над Франция и така си осигури четвъртото място в потока с 13 точки.

Точни за германците бяха Александър Ел, Фредерик Тифелс, Джон-Джейсън Петерка, Даниел Фишбух и Максимилиан Кестнер, като с техните попадения олимпийските вицешампиони от Игрите в Пьончан записаха четвъртата си поредна победа.

В четвъртфиналите Германия ще играе с тима на Швейцария, който преди последния си мач с домакина Латвия по-късно днес е сигурен победител в група "В".

За латвийците мачът ще бъде от огромно значение, тъй като в Рига Словакия спечели с 4:1 (3:0, 0:1, 1:0) срещу Норвегия. По този начин словаците събраха 11 точки, колкото имат и балтийците, но Словакия има предимство в директния двубой.

Точни за победата на Словакия бяха Марек Хривик, Петър Чехларик и Роберт Лантоши, които се разписаха в първите 15 минути на срещата, както и Ричард Паник, който оформи крайния резултат на празна врата минута преди финалната сирена.

За Норвегия почетното попадение реализира Маркус Викингстад в началото на втория период.

Във временното класиране Словакия е на четвърто място с 11 точки, а Латвия е на пето със същия актив, но и мач по-малко.

Норвегия завършва световното първенство на седмо място в група "В" с шест точки и запазва мястото си в световния елит и за следващия сезон. Тимът на Франция също остава в най-горната дивизия като шести в група "А" със спечелени четири точки.

Към 12:48 на 29.03.2024 Новините от днес