site.btaСлавия се наложи срещу Ботев Пловдив във футболния шампионат

Славия се наложи срещу Ботев Пловдив във футболния шампионат
снимка: БТА

Мач от 31-ия кръг от Първа футболна лига, за разпределение на местата от седмо до десето:

Славия - Ботев Пловдив              1:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Тони Тасев 69
жълти картони: Антонио Перера (Ботев)
главен съдия: Георги Иванов
стадион "Александър Шаламанов"
състави
Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Виячки (88-Христо Попадийн), Натан Гасама, Венцислав Керчев, Ерол Дост, Кристиян Стоянов, Тони Тасев, Людовик Соарес (79-Ахмед Ахмедов), Галин Иванов (88-Чунг До), Владимир Николов (59-Емил Стоев)
Ботев: Георги Аргилашки, Самуел Супрайен (82-Мартин Секулич), Виктор Генев, Роберто Пунчец (43-Яспер ван Хеертъм), Николай Минков (71-Абдулайе Траоре), Дилан Меренс, Антонио Перера, Па Конате, Красиан Колев (71-Самуел Акере), Антоан Бароан, Джеймс Ето'о

Славия победи с 1:0 у дома Ботев Пловдив в двубой от 31-ия кръг от Първа лига, който е за разпределение на позициите от седма до десета.

В първия четвърт час от мача двата отбора не успяха да създадат интересни положения, а в 27-ата минута Красиан Колев шутира опасно, но беше блокиран от защитата на домакините.

Само две минути по-късно Венцислав Керчев сгреши при изнасянето на топката, Антонио Перера пресече подаването му и намери Антоан Бароан, който стреля от малък ъгъл. Вратарят Николай Кръстев отби, топката достигна до Дилан Мертенс, но той стреля в аут, въпреки че беше останал на голова позиция пред почти празната врата на Славия.

В началните минути на втората част съперниците отново не успяха да се изненадат в атака. След точно един час игра Антоан Бароан беше изведен в наказателното поле от Джеймс Ето'о, но вратарят Кръстев се справи с шута на нападателя на пловдивчани.

В 69-ата минута капитанът Галин Иванов изведе Тони Тасев зад отбраната на гостите и крилото на "белите" със силен удар прати топката във вратата, пазена от Георги Аргилашки.

Три минути след това Виктор Генев с глава отблизо пропусна да изравни след изпълнение на статично положение.

Последваха силни изяви в полза на столичани. Четвърт час преди края на редовното време Георги Аргилашки спаси силен удар на Галин Иванов.

Славия има актив от 52 точки на седмо място в елита след втората си поредна победа, докато Ботев е на десета позиция с 32 точки.

Към 23:38 на 04.05.2024 Новините от днес