site.btaРеал Мадрид вкара три гола на мексиканския Пачука с десет души


Реал Мадрид постигна впечатляваща победа над мексиканския Пачука с 3:1 на Световното клубно първенство, като тя дойде, след като испанският гранд игра цял мач с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Раул Асенсио в седмата минута. Джуд Белингам и Арда Гюлер вкараха за тима на Шаби Алонсо още в края на първата част, Федерико Валверде реализира третото попадение след почивката. Елиас Монтиел отбеляза почетния гол за Пачука след рикошет в крака на Чуамени десет минути преди края на редовното време. Голям принос за успеха на Реал има вратарят Тибо Куртоа, който направи някои ключови спасявания още при резултат 0:0, а и по-късно в мача, като почти отказа мексиканските играчи.
Мачът се игра пред 70 248 зрители на стадиона "Банк ъф Америка" в Шарлът, Северна Каролина.
Още в седмата минута Раул Асенсио от тима от Мадрид получи директен червен картон за нарушение като последен в защита и по този начин постави под съмнение възможността на Реал да спечели. При пряк свободния удар шутът на Агустин Палавесино мина много близо над напречната греда.
В 18-ата минута Тибо Куртоа спаси два поредни опасни удара към вратата си. В средата на първата част Алексей Домингес от Пачука падна в наказателното поле и след преглед със системата ВАР бразилският съдия Рамон Абати прецени, че няма нарушение за дузпа.
В 35-ата минута Реал Мадрид откри резултата при образцова бърза атака. Фран Гарсия отляво подаде на Джуд Белингам, който нахлу мощно в наказателното поле на мексинаския тим през двама защитници и с левия крак прати топката в мрежата зад вратаря Карлос Морено.
В 42-ата минута Кенеди от Пачука преодоля двама футболисти на испанския гранд и насочи остър удар към долния десен ъгъл на вратата на Реал, но Тибо Куртоа спаси шута. В следващата атака бърза атака на Реал Трент Александър Арнолд подаде на Гонсало Гарсия, който с едно докосване даде топката на Арда Гюлер, като турският национал поведе с левия крак и вкара с десния за 2:0 с премерен диагонален удар.
На почивката Брахим Диас замени Гонсало Гарсия в тима на Реал, а Пачука направи две промени - Густаво Кабрал и Джон Кенеди се появиха на местата на Алексей Домингес и Алан Баутиста.
В 56-ата минута венецуелският нападател на Пачука Соломон Рондон направи страхотен пропуск, като от десетина метра прати топката на сантиметри от левия стълб на вратата на Куртоа. В тези минути белгийският национален вратар спаси опасни удари на Бриан Гонсалес и Джон Кенеди.
В 70-ата минута Реал направи преднината си класическа след чудесна комбинация между Винисиус, Брахим Диас, като в завършека й бе Федерико Валверде, който засече топката в мрежата на съперника - 3:0.
Десет минути преди края на редовното време Елиас Монтиел от Пачука стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Орелиен Чуамени и заблуди вратаря Куртоа, като го хвана в крачка - 3:1.
В класирането в Група "H" поведе Реал Мадрид с 4 точки от 2 мача, а Пачука отпадна с две поражения.
/ХБ/
В допълнение
















































































































Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Свързани новини
Треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо похвали Джуд Белингам: "Очевидно е, че той ще продължи да бъде ключов играч за нас"
Английският национал Джуд Белингам ще се подложи на операция на рамото след Световното клубно първенство
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина