site.btaЖребият за полуфиналите за Купата на България ще се тегли на 6-и април

Жребият за полуфиналите за Купата на България ще се тегли на 6-и април

Жребият за полуфиналните срещи в Sesame Купа на България ще бъде изтеглен на 6 април (четвъртък) от 11:00 часа в амфитеатралната зала в Национална футболна база "Бояна", съобщиха от Професионалната футболна лига – организатор на турнира.

Победителите в този етап се излъчват в елиминации в две срещи, в които няма предимство при отбелязани голове на чужд терен. При равенство в общия резултат от двата мача се играят две продължения по 15 минути, а при продължаващо равенство се изпълняват дузпи.

Полуфиналните срещи са предвидени  в календара за 25-27 април (първи мачове) и 9-11 май (срещи реванш).

Миналогодишният носител на трофея Левски (София) напусна надпреварата на осминафинал, където беше отстранен от шампиона Лудогорец. В началото на следващата седмица ще се изиграят четвъртфиналните сблъсъци в следната програма:

Арда Кърджали – ЦСКА 1948 София

Финалът за Sesame Купа на България ще се играе на 24 май на стадион „Васил Левски“ в София, като победителят от първата изтеглена двойка в полуфиналите е символичен домакин. Жребият ще се излъчва на живо в YouTube канала на БПФЛ.

Към 13:45 на 29.03.2024 Новините от днес